בס"ד

מהנדסים

הנדסאות אזרחית לימודים

בכירי השיטור העירוני בנוף הגליל – המפקד עמית פסחוב ורונן סימן טוב, סטודנטים המסיימים שנה שנייה במגמת הנדסה אזרחית בטכנולוגית נוף הגליל, מדברים על ההחלטה ללמוד במכללה, על היתרונות, על התמיכה מהבית, על מיצוי עצמי ובעיקר על החברויות המפתיעות שנוצרו בין הסטודנטים.

הנדסאות אזרחית לימודים

עמית פסחוב, 30, מנהל השיטור העירוני בנוף הגליל, יליד העיר, בוגר בית הספר אלון, ולוחם מג"ב הוא סטודנט המסיים בימים אלו שנה שנייה בלימודי הנדסה אזרחית.
עמית נשוי לדניאלה ואבא לליה, משתף על מה שהוא מגדיר 'המסע אל הדיפלומה': "האמת היא שנרשמתי והתקבלתי ללימודים באחת המכללות באזור. כשהבנתי שיש לי מכללה מצוינת ומובילה קרוב לבית קיבלתי החלטה ללמוד במכללה הטכנולוגית נוף הגליל. ללמוד קרוב לבית זה יתרון עצום",

אומר עמית ומוסיף: "יחד עם זאת ישנן מורכבויות ואתגרים לא פשוטים, נישואין, הורות, עבודה ולהתכונן למבחני מה"ט. הלימודים במגמת הנדסה אזרחית ברמה גבוהה, אך אני יחייב לציין מרצים נפלאים, מקצועיים ותומכים, כמו ראש המגמה, אלבר עוייד ובעיקר סאמי ג'רייסי שהוא לא רק מרצה מוכשר אלא גם אדם מלא בטוב ונכונות להעניק תמיכה במאור פנים."

עמית משתף גם ברב תרבותיות הקיימת במכללה ושגרמה לו למבט מיוחד על הפסיפס האנושי. "במכללה נחשפתי לראשונה במלוא העוצמה ובאופן ישיר לגווני החברה הישראלית, יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, עולים חדשים וותיקים, חיים ביחד בהרמוניה ומתוך כבוד, המפגש המיוחד הזה ובאינטנסיביות שלו גרם לי לתובנות משמעותיות. ייחוד נוסף הוא ברב גילאים, במגמה שלנו לומדים חיילים משוחררים בני עשרים ואחת וחבר'ה מבוגרים בני שישים פלוס, זהו מפגש מרתק של ניסיון, חכמת חיים."

רונן בן סימון, 43, יליד נוף הגליל, נשוי באושר לאילנית ואב לשלוש בנות מתבגרות המסבות לו נחת רבה.

רונן, בוגר בית הספר "שרת", לוחם בצנחנים, מתנדב מזה למעלה מעשור במערך המילואים מתוך תחושת שליחות, משתף בהחלטה ללמוד במגמת הנדסה אזרחית במכללה הטכנולוגית נוף הגליל.

"ההחלטה שלי לצאת ללימודים גבוהים נבעה לא מתוך צורך תעסוקתי אלא מתוך רצון למיצוי אישי, הגעתי למחלקת השיטור העירוני וחברי הטוב עמית שיתף אותי כי נרשם ללימודים במכללה, כוונתי הייתה ללמוד הנדסת חשמל אך החלטתי ללמוד יחד עם עמית לימודי הנדסה אזרחית, מקצוע מבוקש ונדרש במשק."

רונן משתף על המורכבות בלימודי הערב, "כאבא ובעל וכעובד בשיטור העירוני, לא נותר זמן רב ללמידה, בכל יום אני מוכיח לעצמי שאם תרצה אין זו אגדה, אני מסיים את השנה השנייה, על אף העומס, ומודה בראש ובראשונה לרעייתי התומכת והמעודדת אותי להמשיך עד הדיפלומה, וכמובן להנהלת המכללה, למרצים המקצועיים, ולאווירה המיוחדת, המעטפת המצוינת לה אנו זוכים מהסגל במכללה מאפשרת לנו להתקדם עד לדיפלומה."

מנכ"לית המכללה, מרב ששון אמויאל אמרה: "רונן ועמית הם דוגמה למימוש עצמי ורצון עז ללמוד על אף כל האתגרים והמורכבויות, והם עושים זאת ברצינות רבה. אני מאמינה שאין גיל ללימודים, כל אחד יכול, אם רק ירצה ברצינות."

הנדסאות אזרחית לימודים
הנדסאות אזרחית לימודים

מאמרים נוספים..

עלות בדק בית

בדק בית

כתבה מקיפה ביותר על בדק בית 'בדק בית' הוא מונח עממי או מקצועי המתייחס ל"תקופת הבדק" המוגדרת בסעיף 4 לחוק המכר (דירות). הגדרת המונח בחוק

קרא עוד »
הנדסאות אזרחית לימודים

הנדסאות אזרחית לימודים

בכירי השיטור העירוני בנוף הגליל – המפקד עמית פסחוב ורונן סימן טוב, סטודנטים המסיימים שנה שנייה במגמת הנדסה אזרחית בטכנולוגית נוף הגליל, מדברים על ההחלטה

קרא עוד »
בטיחות באתרי בנייה

בטיחות באתרי בנייה

ריאיון עם דן אלעזרי, ממונה על בטיחות באתרי בנייה בטיחות באתרי בנייה 39 עובדים נהרגו בתאונות עבודה בישראל מאז תחילת השנה – עלייה של 26%

קרא עוד »
לימודי הנסה אזרחית

לימודי הנדסה אזרחית

עבודה בחברת בנייה בטרם סיום לימודי הנדסה אזרחית סטודנט בסוף התואר ללימודי הנדסה אזרחית במכללה הטכנולוגית נוף הגליל חתם על חוזה עבודה בחברת "בסט בנייה"

קרא עוד »

לפרסום מודעת דרושים

הרשמה

0 0 הצבעות
Article Rating
הירשם
להודיע על
0 Comments
משוב
הצג את כל ההערות
0
אשמח לדעתכם, אנא הגיבו.x

בס"ד

תשלום מאובטח

תרומה לתחזוקת האתר
מהנדסים
סכום לבחירה: