בס"ד

מהנדסים

מי אנחנו?

מי אנחנו?

בבית ההנדסה ומקצועות הבנייה לקחנו לעצמנו שליחות לקדם את כל נושא ההנדסה האזרחית ומקצועות הבנייה (פיקוח בנייה, ניהול אתרי בנייה, איתור ליקויי בנייה ועוד), לספק כל תמיכה, בעיקר מתחום השיווק הדיגיטלי ופתרונות התוכן למהנדסי, הנדסאי בניין ודומיהם. זה כולל – א. קידום מהנדסים. ב. קידום נותני שירותים למהנדס בניין (כמו איגוד המהנדסים קורסים וכו').

האנשים שמאחורי הפרויקט:

"אברהם אברהם ויאמר הנני"

'בית ההנדסה ומקצועות הבנייה' הוקם על ידי אברהם פולק ואברהם רגבסקי.

אברהם פולק, מי אני? ב-2013 התחלתי לימודי הנדסת בניין במכללה להנדסה SCE באשדוד, בהמשך עברתי וסיימתי תואר בהנדסת תעשייה וניהול עם התמחות בניהול מערכות בנייה, כמו כן אני מוסמך משרד העבודה לראש צוות בדק בית. עבדתי כמפקח בנייה, כמנהל בית ספר למקצעות הבנייה ועוד.

לאחר מכן, בשל הקורונה נכנסתי לתחום הקופירייטינג, כתיבת התוכן והשיווק הדיגיטלי (שפעם בתוכי לפני זה כתחביב), בהתחלה כהכנסה צדדית ובהמשך כמקצוע המרכזי שלי (לצורך כך אני משתמש בין היתר בלימודי השיווק הנלמדים בהנדסת תעשייה וניהול). בשנת 2020 בערך החלתי להתמקד ספציפית בנישה של כתיבה שיווקית ופתרונות תוכן דיגיטליים במקצוע ההנדסה.

במהלך התקופה הזו המשכתי להתעניין כל העת במקצוע הנדסת הבניין, השתתפתי בכנסים מקצועיים של איגוד המהנדסים, קראתי חומרי קריאה והדרכות בענייני ההנדסה, ליקויי בנייה ומניעת אסונות של רעידת אדמה, התעניינתי ופניתי למשרדי הממשלה בעניין אסון מירון בשל ההקשר ההנדסי המובהק של האסון, כתבתי המון תוכן אינטרנטי לאנשי בדק בית – כמו על איתור ובדיקה הנדסית של מבנים מסוכנים, על איך לגלות סדיקה מסוכנת בקיר של מבנה מגורים, כתבתי לספק קורסים למהנדסים על פרויקט גדול ומקיף בתחום.

כמו כן יעצתי לכמה מהנדסים על התמקדות והתכווננות מקצועית, מתוך הידע שלי והכרת המקצוע והשוק. הפעלתי ואני עדיין מפעיל קבוצת 'הנדסה חדשות ומידע' בוואטסאפ המספקת מידע על משרות הנדסיים, ועל דרושים הנדסאי בניין וכן ידיעות מעניינות בתחום ההנדסה ועוד.

אברהם רגבסקי, מי אני?

מדינת ישראל מאותגרת בכמה וכמה בעיות הנדסיות:

  1. ליקויי בנייה ואיחור במסירת פרויקטים כמעט בכל פרויקט בנייה בארץ.
  2. מבנים ישנים ומסוכנים הפזורים במקומות שונים בארץ ומהווים חבית חומר נפץ שעלולה להתנפץ בכל רגע חלילה.
  3. מחסור במהנדסים אזרחיים שבראייה עתידית הבעיה הולכת ומחמירה וגם הולכת ומטרידה…
  4. אסונות באתרים במהלך עבודות הבנייה.
  5. מצוקת הדיור (שהמחסור במהנדסים הוא חלק מהבעיה).

איך אנחנו הולכים לפתור כל כך הרבה בעיות אקוטיות של מהנדסי בניין?

שאלה נכונה! אנחנו לא מתיימרים להבטיח לפתור את הבעיות הנ"ל. המטרה שלנו היא לתמוך בנושאים מסוימים שבסופו של דבר בכוחם להקל במעט מהבעיות בתחום מהנדסי בניין.

בטרם נפרט כיצד אנו מתכוונים לעשות זאת, רק נביא דוגמאות מחיי היום יום שכה הורגלנו אליהם עד שאנחנו לא מסוגלים לחלום כיצד החיים שלנו היו נראים בלעדיהם. ארגוני ההצלה הפרוסים בכל רחבי הארץ נותנים מענה אזרחי לבעיה שאולי השלטון היה צריך לפתור (מהירות תגובה באירוע חירום), כמו כן, עמותות התמיכה בנזקקים מהוות דוגמא מוצלחת נוספת לכך שעשייה ברוכה יכולה לפתור לפעמים בעיות לאומיות אקוטיות, או לפחות להקל מהבעיה, כשיש רק רצון כנה של עשייה כמענה למחדל ממשלתי כזה או אחר (במקרה של עמותות התמיכה, הגנה מפני רעב ונזקים אחרים של חסרי יכולת).

וזה לא סותר את תביעת הציבור מהממשלה לקבל את המגיע לו (דיור בטוח ורוגע במקרה של מבנים מסוכנים למשל), אלא מאמץ נוסף בכיוון החיובי, שבא מתוך יוזמה אזרחית, מה שנקרא – 'מלמטה'… יוזמה שיכולה לאט לאט לגדול ולצמוח לממדים שבאמת יכולים לגרום לשינוי חיובי ומורגש (כמו בדוגמאות הנ"ל). וזה תלוי בנו האזרחים, וזה כרגע תלוי בכם – גולשים ומהנדסי בניין. אנו יותר מנשמח לכל הצעת שיתוף פעולה בנושא, ככל שהוא עולה בקנה אחד עם עקרונות המיזם ואתר האינטרנט.

תכל'ס, איך אנחנו הולכים לקדם אותך, ויחד עם זאת לתת מענה (חלקי לפחות), לבעיות שנמנו לעיל?

  1. בעיית ליקויי הבנייה – על ידי סיוע בהרחבת הידע של כלל המהנדסים והסמכה בנושא ליקויי הבנייה, הכולל בין היתר, עידוד וקידום קורסים, כמו קורס בדק בית מהנדסים וקורסים לאיתור ליקויי בנייה, קידום דיגיטלי של מהנדסים מוסמכים לאיתור ליקויי בנייה, מאמרים בבלוג באתר, חומר קריאה רב בספריית האתר (הן בחלק המקצועי והן בחלק הטכני של איך לקבל תעודה ועוד).
  2. בעיית המבנים המסוכנים – כנ"ל עידוד להעשרת הידע והסמכת מהנדסים, קידום קורסים ומצד שני קידום העוסקים בתחום ועוד.
  3. המחסור במהנדסים האזרחיים – קידום רווחת מהנדסים אזרחיים, באמצעות קידום גופים המספקים פעילויות חברתיות וקהילתיות למהנדס בניין, קידום ארגוני ואגודות סטודנטים, קידום חברות וסוכני ביטוח המספקים ביטוח מקצועי שווה למהנדסים, קידום ייעוץ קריירה למהנדסים, קידום מהנדסים עצמאיים, לוח דרושים חינמי למקצועות הבנייה – הנדסת והנדסאי בניין – כך שהמקצוע יקבל תדמית חיובית ויגרום לצעירים ולמהנדסים פוטנציאליים לפנות ללימודי ההנדסה ומקצועות הבנייה. כמו גם קידום מוסדות אקדמיים המלמדים את המקצוע ועוד. (מהווה פתרון חלקי גם למצוקת הדיור – מנקודת המבט של עיכובים בבנייה עקב מחסור בכוח אדם מיומן).
  4. אסונות באתרי בנייה – קידום מארגני כנסים, נותני קורסים, סדנאות והדרכות מקצועיות בנושאי בטיחות באתר, כמו גם קידום פעולות נוספות להעשרת הידע, חוברות חינמיות בספרייה באתר ועוד.

איפה תמצאו אותנו?

כאן באתר ובקבוצות הוואטסאפ שאנו מפעילים:

הנדסה חדשות ומידע:

הנדסה חדשות ומידע מעסיקים:

מאמרים נוספים..

עלות בדק בית

בדק בית

כתבה מקיפה ביותר על בדק בית 'בדק בית' הוא מונח עממי או מקצועי המתייחס ל"תקופת הבדק" המוגדרת בסעיף 4 לחוק המכר (דירות). הגדרת המונח בחוק

קרא עוד »
הנדסאות אזרחית לימודים

הנדסאות אזרחית לימודים

בכירי השיטור העירוני בנוף הגליל – המפקד עמית פסחוב ורונן סימן טוב, סטודנטים המסיימים שנה שנייה במגמת הנדסה אזרחית בטכנולוגית נוף הגליל, מדברים על ההחלטה

קרא עוד »
בטיחות באתרי בנייה

בטיחות באתרי בנייה

ריאיון עם דן אלעזרי, ממונה על בטיחות באתרי בנייה בטיחות באתרי בנייה 39 עובדים נהרגו בתאונות עבודה בישראל מאז תחילת השנה – עלייה של 26%

קרא עוד »
לימודי הנסה אזרחית

לימודי הנדסה אזרחית

עבודה בחברת בנייה בטרם סיום לימודי הנדסה אזרחית סטודנט בסוף התואר ללימודי הנדסה אזרחית במכללה הטכנולוגית נוף הגליל חתם על חוזה עבודה בחברת "בסט בנייה"

קרא עוד »

לפרסום מודעת דרושים

הרשמה

בס"ד

תשלום מאובטח

תרומה לתחזוקת האתר
מהנדסים
סכום לבחירה: